Tuija Lampinen – Kerros kerrokselta 17.6.–13.9.2017

Studiossa: Tuomas A. Laitinen ja Joonas Laakso 17.6.–13.9.2017

paperittomien-puutarha-17-6-1-10-2017

Kalle Hamm ja Dzamil Kamanger – Paperittomien puutarha 17.6.–13.9.2017

Inari Krohn – Lähellä ja kaukana 29.10.2016–21.5.2017

Kutojat – Teoksia Riihimäen taidemuseon kokoelmista 23.4.–25.9.2016

Hyppää kyytiin

Kati Mikola – Tule kaunis päivä 12.3.–25.9.2016

Saapuvat ja lähtevät2

Ilmari Gryta – Kadonnut aika 17.10.2015–14.2.2016

Rachel Ruysch, Kukkia. Riihimäen taidemuseo, Tatjana ja Pentti Wähäjärven kokoelmat.

Helenen puutarhassa 11.6.2015–27.3.2016

Anniina Vainionpää, Talvi, puupiirros, 2014.

Anniina Vainionpää – Hiljainen tieto 11.6.–20.9.2015

feodorovin_jumalanaiti

Feodorovin Jumalanäiti ja muita ikoneja Riihimäen taidemuseon kokoelmista 27.1. –24.5.2015

armo_I

Still life – Sini Anttila-Rodriguez, Petra Streng, Katja Taskinen, Ona Taskinen, Laura Vainikka 11.10. –14.12.2014

vammelsuu_kannaksella

Mikko Oinonen – Väritaituri ja luonnonlyyrikko 7.6. –21.9.2014

jytkyt_pw_2_3

Kolmen kopla – Tyko Sallinen, Jalmari Ruokokoski, Eero Nelimarkka 1.3.2014 –3.5.2015

Tinga Tinga – Pala Afrikan Aurinkoa 14.2.2014 –18.5.2014

Samuli_Laurinolli_Duo_maisemassa_2_2013

Elävää taidetta Häme! Hämeen aluetaidenäyttely 12.10.2013–19.1.2014

Pienoisnäyttely: Taidemuseon kätköistä – Plooturahoja vuosilta 1686–1752 15.8.–15.9.2013

Pienoisnäyttely: Taidemuseon kätköistä – Plooturahoja vuosilta 1686–1752 15.8.–15.9.2013

41_omenapuut_kukkivat

Onni Oja – Maiseman mestari 15.6.–15.9.2013

Vire1

KALIKKA PALIKKA JA HUOJUVA TORNI – Riihimäen lasten ja nuorten kuvataidekoulun ja Käsityökoulu Leijan juhlavuosinäyttely 3.4.–19.5.2013

eva

Aidosti ja virtuaalisesti 18.5.2012–10.3.2013

mehiläisvahakynttilä

Objeto transverso – Perinteitä uudistavaa muotoilua Oaxacasta 1.11.2012–10.3.2013

Luz y Color de Oaxaca - Nuoria taiteilijoita Meksikosta 1.11.2012-10.3.2013

Luz y Color de Oaxaca – Nuoria taiteilijoita Meksikosta
1.11.2012-10.3.2013

botanyuki_suuria_lumihiutaleita

Kelluvan maailman lumo 18.5.–7.10.2012

FUN! 28.1.–29.4.2012

Fun! 28.1.–29.4.2012

werstaalla 012

Reino Laitasalo – Sattuma ja uskallus 11.9.–11.12.2011

Mirva_Valvanto_Suuri_saalistaja_2011

Hidas taikuus – psykoanalyysi ja kuvataide Riihimäen Kuvataiteilijat ry:n biennaali 12.6.–21.8.2011

Daniel_ Suneiras_Seleccion Natural - Bos Taurus -

WEARTCÁDIZ – Nykytaidetta Etelä-Espanjasta 23.1.–22.5.2011

Carlstedt Birger J. Klovni rajattu_1950

Ajan muodot 2.2.–5.12.2010

Ajetaan fillarilla ve3 - 30cm 300dpi

Kierrätystä 11.9.–29.11.2009

elina_tammiranta-summa_kiikkuja

VESI-VÄRI-KESÄ 19.4.–23.8.2009

Cloud Scapes 2008, October Mist, kork. 80 cm, lev. 155 cm pigmenttivedos, esikäsitelty tyvek, 5 kpl sarja

Gary Wornell – Circle of Passions 25.1.–29.3.2009

Riihimäen Kuvataiteilijat ry:n biennaali 18.10.2008–18.1.2009

Riihimäen Kuvataiteilijat ry:n biennaali 18.10.2008–18.1.2009

Fengshui ja Elämisen Ilo! 18.5.–28.9.2008

Fengshui ja Elämisen Ilo! 18.5.–28.9.2008

viivi-ja-wagner

Viivi ja Wagner 16.2.–20.4.2008

_mg_7832_h

Muodonmuutoksia – Jana Výborná-Turunen 22.1.–20.4.2008

Nuoret Taiteilijat – Jussi Juurinen, Katja Taskinen ja Mirva Valvanto 30.11.–30.12.2007

Nuoret Taiteilijat – Jussi Juurinen, Katja Taskinen ja Mirva Valvanto 30.11.–30.12.2007

Kosketuksia – Touches 8.9.–25.11.2007

Kosketuksia – Touches 8.9.–25.11.2007

Räpylät kohti Riihimäkeä – Ankkalinna Riihimäen taidemuseossa

Räpylät kohti Riihimäkeä – Ankkalinna Riihimäen taidemuseossa 9.3.–19.8.2007

Kahdet kasvot – Tuija Lampisen maalauksia 7.1.–25.2.2007

Kahdet kasvot – Tuija Lampisen maalauksia 7.1.–25.2.2007

Vanhaa venäläistä posliinia 1700–1900-luvuilta 17.9.–3.12.2006

Vanhaa venäläistä posliinia 1700–1900-luvuilta 17.9.–3.12.2006

r001-005

Kvartetti 10.9.2016–27.1.2008

Peindre en Normandie – Normandian maalaustaidetta 1800–1900-luvulta.

Peindre en Normandie – Normandian maalaustaidetta 1800–1900-luvulta 22.5.–27.8.2006

ldm_nousvalo

Ihme ja kumma! Tuula Moilasen vesiväripuupiirroksia 4.5.–27.8.2016

ikoni_15cm_rgb

Tulkoon Sinun Valtakuntasi – Suomen ikonimaalarit ry:n 30-vuotisjuhlanäyttely 13.3.–30.4.2006

varjonukke2

Apinakuningas – Varjonukkeja Kiinasta 13.2.–5.3.2006

Karttoja – Heikki Marilan maalauksia 8.1.–5.3.2006

Karttoja – Heikki Marilan maalauksia 8.1.–5.3.2006

p-paivantiski_9315b

Kotona – Maisemassa: Maija Vainonen-Gryta ja Radoslaw Gryta 11.9.–11.12.2005

Ingrid Ruin (1881–1956) Anders Zornin oppilas 22.5.–28.8.2005

Ingrid Ruin (1881–1956) Anders Zornin oppilas 22.5.–28.8.2005

tanssijatar

Kiehtova keräily – Riihimäen Taidemuseo 10 vuotta 27.2.2005–29.1.2006

wardi

Pala taivasta ja maata – Poimintoja Riihimäen Taidemuseon kokoelmasta 16.1.–30.4.2005

r06

Kolme taidemaalaria – Tuomas von Boehm, Helge Dahlman, Tapani Raittila 12.9.–5.12.2004

Seppo Tamminen – Nautilus ja Meteoriitti 23.5.–29.8.2004

Seppo Tamminen – Nautilus ja Meteoriitti 23.5.–29.8.2004

Like Humans Do – Viron nykytaidetta 14.3.–2.5.2004

Helene Schjerfbeck Pentti Wähäjärven kokoelmissa 6.2.2004–30.1.2005

Helene Schjerfbeck Pentti Wähäjärven kokoelmissa 6.2.2004–30.1.2005

from-zero-to-one

Sights – New Photographs: Niko Luoman valokuvateoksia 10.1.–7.3.2004

Ruusukranssin mestarit – Maalattuja huonekaluja Pohjanmaalta 5.10.–14.12.2003

Ateneumin luokka 1904 16.6.–14.9.2003

Grigor Auer (1882–1967) – Laatokan maalari 16.6.–14.9.2003

Oma kuva – Ajan kuva 29.4.–1.6.2003

Lemin mystikko – Valdemar Pyysiäinen 9.3.–21.4.2003

Väriunia – Anni ja Pekka Paunila 9.3.–21.4.2003

Poseerauksia –Pilvi Ojala & Baskervillen koira – Vilja Tamminen 12.1.–2.3.2003

Valoja – Jukka Korpihete & Koruja – Eewa Wornell 9.11.2002–5.1.2003